Rachunkowość od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony kandydatów. Nie można się jednak dziwić temu zjawisku - kierunek ten nadal jest perspektywiczny i zapewnia swoim absolwentom kluczowe kompetencje i umiejętności w kontekście wymagań rynku pracy. Program studiów został opracowany we współpracy z sektorem biznesowym i dostosowany do współczesnych wymagań rynku pracy. Jeśli chcecie zdobyć kwalifikacje, które docenią pracodawcy, to rachunkowość będzie dla Was doskonałym wyborem. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:
Studenci w trakcie studiów licencjackich opanowują zagadnienia teoretyczne i praktyczne z zakresu rachunkowości i dziedzin pokrewnych. 
 
Kierunek Rachunkowość pozwala zdobyć wiedzę z zakresu:
-podstaw prawnych działalności gospodarczej,
-form prowadzenia ewidencji działalności gospodarczej, 
-analiz jednostkowych sprawozdań finansowych podmiotów gospodarczych, 
-rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwie. 
 
W kontekście perspektyw po zakończeniu edukacji warto zaznaczyć, że studia w bardzo gruntowny sposób przygotowują studentów do skutecznego posługiwania się narzędziami informatycznymi i nowoczesnymi technikami w pracy księgowego. Wiedza z zakresu nowoczesnych technologii wykorzystywanych w sektorze finansowym może okazać się bardzo cenna!
 
Wybrane przedmioty realizowane w trakcie studiów:
-Podstawy finansów,
-Podstawy finansów,
-Narzędzia informatyczne w finansach i rachunkowości,
-Prawo cywilne i handlowe,
-Matematyka i statystyka w finansach,
-Rachunkowość finansowa z elementami MSSF,
-Finanse przedsiębiorstw,
-Prawo pracy z elementami ubezpieczeń społecznych,
-Projektowanie polityki rachunkowości,
-System finansowo - księgowy.
 
Po studiach:

Absolwenci posiadają gruntowaną wiedzę z zakresu prowadzenia ewidencji gospodarczej, jej podstaw prawnych oraz o zasadach sporządzania i analizy sprawozdań finansowych. Umiejętności z zakresu rachunkowości zarządczej i controllingu pozwolą na łatwe znalezienie zatrudnienia na współczesnym rynku pracy. Pracę można znaleźć w działach księgowości i controllingu, biurach rachunkowych i podatkowych oraz firmach specjalizujących się w tematyce audytów.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->